Vsakovací tunel Garantia Twin 600 l

11 hodnocení
Značka: Graf

Vsakovací tunel GARANTIA Twin 600 l pro vsakování dešťové vody na vlastním pozemku je nejpoužívanější vsakovací modul k rodinným domům.

Množstevní slevy
21 - 60 ks 10 %
61 - 100 ks 15 %
101 - 150 ks 20 %
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
5.8.2024
Kód: X230010
3 274 Kč 2 706 Kč bez DPH 3 274 Kč / 1 ks
Vsakovací tunel Garantia Twin 600 l
11 hodnocení
Značka: Graf
4,5 11 hodnocení

Vsakovací tunel Twin 600 l

Vsakovací tunel GARANTIA doporučujeme jako nejpoužívanější vsakovací modul k rodinným domům. Obsypává se štěrkem (ideálně frakce 8/16 mm) a dá se seskládat do libovolného poštu řad. Každá řada může mít libovolný počet tunelů. Instalace je jednoduchá, jednotlivé kusy cvakají do sebe a každou řadu nakonec zavíčkujete pomocí čela vsakovacích tunelů dodávaných v páru. Na jednu řadu přijdou 2 páry zakončení vsakovacího tunelu. 

Tunely je potřeba přikrýt geotextílií. Doporučujeme poskládat řady tunelů na štěrkové lože 100 - 150 mm. Odstupy řad a obsyp kolem 500 mm pro pochozí zatížení. Maximální hloubka uložení dna tunelů Garania pod terénem v tomto provedení je 2500 mm. Příčně na vyskládané řady tunelů vyložte role geotextilie s přesahy cca 150 mm. Doporučujeme geotextilii přichytit na stěny výkopu, zasypat štěrkem 50 mm nad strop tunelů a následně geotextilii ještě přehodit přes strop tunelu. Možnosti uložení tunelů pro zatížení osobními auty naleznete v montážním návodu.

Výhodou oproti dříve často používaným štěrkovým vsakovacím objektům je okamžitá akumulační schopnost tunelů Garantia Twin.

Ze stropu tunelů doporučujeme vyvést kanalizační potrubí KG DN 110 (hrdlem na strop tunelu) pro odvětrání. Při instalaci ve více řadách je možné odvětrávací potrubí nad tunely spojit a vyvést pouze jedno potrubí na terén. Je vhodné odvětrávací potrubí zakrýt odvětrávací hlavicí.

Pro možnost revize a případného odsání usazených kalů v tunelu je vhodné ze stropu každé řady tunelů vyvést také potrubí KG DN 200 (hrdlem na strop tunelu) a zároveň s terénem ukončit zátkou, nebo originálním GRAF kontrolním závěrem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vsakovací tunely
Záruka: 5 let
Hmotnost: 22 kg
Čistý objem: 600 l
Délka: 120 cm
Šířka: 80 cm
Výška: 102 cm

Prezenční video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Otto Graf GmbH byla založena v roce 1962 s myšlenkou důsledně využívat výhodu odolnosti plastů vůči kyselinám, přičemž zprvu společnost uvedla na trh kontejnery, sudy a nádrže pro vinařství a sklepy. Dále se výroba soustředila na nádrže pro průmyslové aplikace. 

V roce 1974 byly na trh uvedeny první dešťové sudy pod sloganem „Dešťová voda je zdarma“, a další produkty pro sběr dešťové vody. Nádrže na dešťovou vodu vyrábí formou rotomouldingu, která zajišťuje bezešvé provedení. 

Od společnosti Graf můžete na našem e-shopu nalézt vsakovací objekty v podobě tunelů a bloků, a vhodné příslušenství ke správné funkčnosti těchto objektů.